Kontaktujte nás: 724 993 886 | dana.dole333@gmail.com

Svoboda plynoucího prostoru. Klidné barvy a spousta světla. Krb, teplý dekor dřeva a recyklované Tonetky. (Vyškov)

Vypadá to jako ideální klidné bydlení v rodinném domě. Je moderní, útulné a účelné. Nechybí ani originální detaily ve formě svítidel či umění.

 

Minimalistický design interiéru s důrazem na detail. Úchytky - listy tyrkys, petrolej a dub. Věšáky = stromy.  Pozadí těmto hravým prvkům tvoří bílý lesk, barva capuccina a dekor dubu. (Kuřim, Ortodontická ordinace s recepcí, 2018)

Interiér zubní ordinace pro převážně dětské pacienty. Zadáním bylo hravý, ale minimalistický interiér. Hodně světlých brev, přírodní materiály - shodly jsme se, že alespoň vybrané části nábytku budou z masivu. Vše se splnilo. Interiér je elegaantní, ale ne nudný, s hravými detialy. Barvy tyrkysové, petrolejová a dubu v interi=ru skvěle doplnila travertinová podlaha a deignová svítidla.

Interiér recepce s tyrkysovou barvou   Detail originálního věšáku v interiéru  Design interiéru ordinace zubaře

Moderní kuchyně, ale ať je  trochu jako po babičce. Tak znělo zadání rekonstrukce interiéru. (Brno, Masarykova čtvrt, 2016)

Mladá majitelka se měla nastěhovat do bytu po babičce. Byt byl tmavý, zařízený jen rozpadající se kuchyní a koupelnou a několika neroadostnými detaily. Navrhovala jsem rekontrukci tohoto interiéru a snažila jsem se, aby se z něho stal útulný a moderní domov s prvky babičkovskými. Určitě nesmělo chybět masivní dubové dřevo a šuplíčky na koření.

 

Jednoduchý prostor v bílé. Krásná podlaha v barvě bílé kávy. Krb obložený kamenem. A žluté detaily. (Ořechov, 2016)

Na obvyklou kombinaci barev jako je bílá, smetanová a tmavé dřevo narážíme často v požadavcích klientů. Pokud budete chtít bydlení něčím originální, může to být třeba pár detailů ve výrazné barvě, která zvládne prostor "zateplit".

Interiér rodinného domu - kuchyně se žlutými detailyjidelna-dle-navrhu-bytoveho-architekta

Osobitý interiér pro rodinu milující umění, zvířata a knihy.

Nábytek v bílém lesku, dubovém masivu doplněný cihlovou a petrolejovou barvou. (Brno Líšeň, 2015)

Interiér kuchyně v dubovém masivu, bílém lesku a cihlové barvě Interiér obývacího pokoje s dubovou knihovnou

Minimalistický design kuchyně. Navazuje jídelna a obývací pokoj s pracovnou ve stejném pojetí. (Rosice, 2014)

Interiér v jemných materiálech javorového dekoru a světlého pískovce. Kombinovala jsem s bílým leskem a jednoduchým designem nábytku se skrytými úchytkami.

Vše praktické a nadčasové, tak si to přála majitelka spokojeně si užívající důchodu a hlídání početných vnoučků.

Rekonstrukce interiéru restaurace.  Tvary inspirované přírodu, kopci a stromy. Barvy zapadajícího slunce. (Vysočina, 2014)

Kopce jsou symbolicky znázorněny na dělících příčkách - diagonálách. Motiv na baru a dalších prvcích je zase grafickou zkratkou pro znázornění stromů.

 

Nový design restaurace na Vysočině

Realizace interiéru příjmu zakázek v autoopravně fy. Autopospíšil (Brno, 2014)

Vše co zákazník hledá, lehce najde. Pult obsluhy a zázemí je zvýrazněno červenou linkou. Úložné prostory a zdi v neutrální šedé barvě s bílými horizontálními prvky dávájí vyniknout výraznému pultu.

 

interiér opravny aut autopospíšilrealizace návrhu interiéru pokladna

Design interiéru kuchyně s novými prvky a nově zařizovaný obývací pokoj. (Brno, Židenice, 2012)

Požadavky majitele byly na současný bytový design v bílé a hnědé barvě. Kuchyně již byla zařízena kuchyňskou linkou, která se majiteli úplně nelíbila, ale také mu bylo líto ji - skoro novou - vyhodit. Takže jsme ji lehce obměnili a nyní jsou s ní uživatelé spokojeni. Také si rodina přála více úložných prostorů a komfortní masivní jídelní stůl se židlemi.

 

 Dubová přírodní kuchyňÚložné prostory v obývacím pokoji

Realizace interiéru na míru v mobilním domě od firmy Domestav (Brno, Maloměřice, 2013)

Oblíbená forma bydlení v zahraničí - různé formy mobilních domů - se již dostáva na výsluní i u nás v ČR. Firmy nabízí tyto domy na klíč i s řešením interiéru. Klientka mě oslovila s tím, že dům se jí líbí zvenku, ale ne uvnitř. Navrhovala jsem tedy na míru obyvatelům vnitřní dispozice domu a následně design interiéru. Více o projektu zde:  http://www.liveinitt.cz/inpage/mobilni-dum-upravy-dispozic-navrh-a-realizace-interieru/

 

realizace interiéru v mobilním domě

Dětský pokoj pro dva kluky (Brno, Vinohrady, 2015)

Realizace pokoje pro dva klukyRealizace pokoje pro dva klukyRealizace pokoje pro dva kluky

Projekt interiéru typového domu s následnou realizací ve spolupráci s truhlářskou firmou (Hustopeče, 2013)

jsme zpracovávali kopmpletně od úpravy dispozic. Následoval návrh bytového designu v několika místnostech domu. Vhodným posunutím příček jsme vytvořili velký obytný prostor kde bylo navrženo i místo pro velkou kuchyni s ostrůvkem. Více o zakázce čtěte zde a zde.

Interiér kuchyně s ostrůvkemkuchynsky-ostruvek-z-leskleho-laminatudetail-realizovaneho-interieru-kuchyne-se-spodnim-osvetlenimModerní koupelna v bílohnědé kombinaci

Realizace veřejného interiéru. Univerzální prostor měnící se v obřadní síň pro svadby, foyer v přestávkách plesů a koncertů. (Bystřice nad Pernštejnem)

 Realizace interiéru obřadní síněVýsledek návrhu interiéru prostoru pro svatby a oslavy

Návrh a realizace interiéru restaurace se salonkem. (Kuřim)

Celý interiér je laděn do kávových odstínů a příjemné bílé. Kontrasty tvoří návštěvníci restaurace. Atypické opěradla lavic s motivem kříže se inspirují na fasádě tohoto kulturního domu.

 

 Interiér restaurace KuřimDetail interiéru restauraceInteriér salonku restaurace s fototapetou

Atypický podkrovní pokoj pro teenagery v podání bytového designera (Znojmo, 2011)

Obyvatelka tohoto rozlehlého pokoje si přála mnoho úložných prostorů, místo pro setkání s kamarády, osvětlený pracovní stůl a postel ve které se bude cítit útulně.

 

 Pokoj pro teenagery s komínem

Městský úřad ve spolupráci s architektem interiérů. (Brno, Bosonohy, 2012)

Měli zajímavé požadavky. Část zaměstnaců nábytek světlý, část zase tmavý. Kompromis se zde pozná na první pohled. Požadavek na hodně úložných prostor na spisy, hodně stolů a komplikovanější podkrovní prostor. S výsledkem byli spokojeni.

Interiér kanceláře městského úřaduDesign interiéru kanceláře veřejných prostor

Interiér dětského pokoje v podkroví rodinného domu (Slavkov, 2012)

Navrhnout interiér tohoto pokoje byl trošku oříšek. Malá světlá výška u kraje střechy a členitý půdorys vyžadoval důmyslné umístění postele i úložných prostorů. Nakonec se z něho vyloupl útuplný dětský pokojík.

 

Realizace interiéru dětského pokojedivci-pokoj-s-loukou-realizace

Kuchyně a jídelna v klasickém stylu (Olomouc, 2011)

Bílá kuchyně z masivního dřeva. Jídelna v klidném místě a tradiční kostkované závěsy a textilie. Klidné osvětlení a přírodní kámen dotváří tak oblíbenou atmosféru, která měla v zadání evokovat staroanglické interiéry.

Přáním majitelů bylo vytvořit relaxační interiér obývacího pokoje a kuchyně s jídelnou (Šlapanice, 2010)

Navrhli jsme tedy prostoru s převahou světlého dubového dekoru, zelené barvy a ratanových prvků. Zelená barva působí svěže a uklidňuje po perném pracovním dnu.

Moderní kuchyně s ostrůvkem a mozaikoudesign kuchyně s mozaikou

Bytový design obývacího pokoje v cihlové barvě. (Vyškov, 2010)

navozující teplý pocit. Ostatní barvy v interiéru jsou doplňující: bílá, dubové dřevo, béžová. Zajímavě řešený průhled do místnosti.

bytovy-design-v-cihlove-barve

Bytový architekt se tentokrát inspiroval kytkou Narcisu. (Přerov, 2012)

Ovšem výrazná barva byla přáním klienta a v této barvě jsem navrhovala i další místnosti bytu.

 

Návrh interiéru chodby v barvě narcisuinterier-kuchyne-a-jidelny-s-kanarkovou-barvou

 Bytový architekt řešil úkol oddělení jídelny od obývacího pokoje krbovou příčkou. (Šumava, 2012)

 

Interiér obývacího pokoje s krbemDesign interieru koupelny a wc

Návrh kuchyně a následná realizace v materiálu zvaném Thermopal. Lesklý, snadno udržovatelný materiál zde ve vybraném dekoru Makassar a Latté. Zástěna zdi v kaleném skle(Brno, Masarykova čtvrt, 2010)

 

Realizace kuchyně v malém prostorurealizace kuchyně v makasaru a lesku

 

 

 

 

 

BLOG

archív