Kontaktujte nás: 724 993 886 | dana.dole333@gmail.com

Bytový designer radí jak použít sklo v koupelně?

 

Dobrý den,

plánujeme v našem bytě rekonstrukci koupelny a nevíme jaké materiály použít. Líbí se nám sklo, ale nevím jestli je do koupelny vhodné. Manžel se bojí že prostor bude chladný, ale mně zase vadí že je to tam malé a tmavé.

Můžete nám nějak doporučit, zda tam sklo použít? A taky kde?

Radana O.

 

Dobrý den,

máte pravdu že sklo je exkluzivní a krásný materiál a jeho vlastnosti ho k použití v koupelně přímo předurčují. Tedy hlavně v našich malých a tmavých koupelnách, kde každý opticky nabitý centimetr prostoru je plusem.

Sklo tohle umí. Prostor odlehčí a prosvětlí. Dobře se dá použít například na oddělení různých zón v koupelně: sprchy, záchodu,... Sklo dobře odolává i vlhkosti a pokud se použije sklo kalené , nemusíte se bát jeho křehkosti.

Pěkné je použití skleněné stěny do koupelny, opticky tak propojíte dvě místnosti a získáte světlo. Toto řešení se často používá v malých hotelových pokojích, ale viděla jsem to i v bytě mladé rodiny. (Měli sklem propojenou koupelnu a obývací pokoj - libovali si že mají dohled nad dětmi a když je potřeba, zatáhnou se závěsy a místnosti se oddělí.) Pro méně odvážné se příčka může udělat z luxfer, nebo copilitu, které jsou průsvitné (světlo propouští), ale nejsou průhledné (nevidíte přes ně).

Hezky a neobvykle také působí skleněné umyvadlo, které se vyrábí v různých tvarech a barvách a většinou bývá umístěno na umyvadlovou desku.

Pro zabránění pocitu chladu v koupelně se sklem můžete použít dřevěné doplňky a nebo textilie v teplých barvách. Tyto by měly být ovšem na malých plochách, ať se získaný dojem prostorovosti nezkazí.

 

Přeji krásnou, útulnou a prostornou koupelnu se sklem :)

Dana Krčmářová /bytová architektka a designerka

BLOG

archív