Kontaktujte nás: 724 993 886 | dana.dole333@gmail.com

Novinka developerské výstavby: Shell & coreJak se postupuje obvykle v developerské výstavbě

Často se v praxi setkávám s trošku nepraktickým přístupem developerů k "náročnějším" klientům. Takto jsou označováni ti, kteří se nespokojí s dodávaným standardem a chtějí si zařízení individuálně přizpůsobit, ať už sami nebo s architektem. Obvykle bývá proces tvorby interiéru zdlouhavý a vlastně se zbytěčně odstraňují věci již jednou naprojektované. Méně trpěliví  a nebo časově zaneprázdnění klienti pak raději ustoupí od svého snu, jak má design interiéru vypadat, a zvolí raději "kompromis".

Obvyklá cesta formou klientských změn znamená nemalé finanční a časové ztráty - klienti musí absolvovat složité odpočty neralizovaných částí projektu. Obvykle se výstavba protahuje a stavební firma není nadšená z realizace netypických věcí a ze zásahu jiné firmy vlastně taky ne. Nastávají problémy kdy byt předat tak, aby měli zodpovědnost opravdu jen za to, co sami realizovali. Umíte si představit že to všechno je náročné i co se právní stránky týče.

 

Nový přístup pro klienty s individuálními požadavky na design interiérů a kvalitu bydlení

Už i na našem truhu se objevily projekty ať už bytových nebo kancelářských objektů, kteří ke klientům přistupují trochu jinak. Tento systém se nazývá Shell & core (dle anglického shell - fasáda, core - struktura a vertikální komunikace).

Nabízejí odkoupení těsně po dokončení hrubé stavby bytu, nebo kanceláře. Klienti si tak mohou realizovat byt přesně podle svých představ, od požadovaných změn v dispozicí až po finální dokončení povrchů.

A vše se zkracuje , zlevňuje a  zjednodušuje...

 

Příklady takto stavěných budov najdete zde:


http://www.orco-realestate.cz/properties-for-project/102

http://www.konstrukce.cz/clanek/system-shell-and-core-pro-administrativni-budovu/

BLOG

archív