Kontaktujte nás: 724 993 886 | dana.dole333@gmail.com

Byla to velká výzva. Mobilní dům, i ve své větší verzi, je tak trochu minimální bydlení. 

I přesto jsme se snažili navrhnout dům tak, aby obyvatelé měli vše potřebné pro funkční interiér a bydlení.  A hlavně, aby měli dostatek úložných prostor. Právě proto si zadavetelé chtěli najmout bytového architekta. Báli se, že se jim tam vše potřebné nevejde. 

Budoucí majitelé si dům vybrali, líbil se jim zvenku, ale chtěli interiér jiný, než byl u vzorového domu. Plánovali i změnu dispozic, to znamená, že bylo možné hýbat s příčkami, ale vnější stěny domu byly dané. Realizující firma Domestav tomu byla přístupná. Vědí, že bydlení je velice individuální a každému vyhovuje něco jiného.

exterier mobilního domu

Exteriér zařizovaného mobilního domu - foto: Domestav

 DISPOZICE INTERIÉRU dle bytového architekta

Varianta jedna ukazuje řešení blízké původnímu rozložení interiéru. Nevyhovující pro investory byl vstup rovnou do kuchyně. Malý obývací pokoj, málo prostoru v kuchyni a moc velká zimní zahrada. Nebyly tam skoro žádné úložné prostory.

To pravé jsme nakonec po konzultacích nad rozpracovanými variantami našli v čísle 2.

Na obrázku vidíte, že jsme oddělili obývací pokoj, kuchyň je samostatnější. Vsup je částečně oddělený a má vetší úložné prosory. V kuchyni je dostatek pracovní plochy, úložných skříněk i spížka. Zabudovaná je myčka i pračka. Koupelna je menší, ale má vše co je potřeba, v rohu je technické zázemí domu. Malý pokoj slouží jako pracovna a ubytování pro návštěvu dětí. Majitelé plánovali i hodně využívat zahradu a terasu. Tu si nechali krásně navrhnout odborníky na zahradní architekturu.

 dispozice mobilni dum 1

dispozice mobilni dum 2

dispozice mobilni dum 3

 

Návrhy interiéru- vizualizace  navazují na vybranou variantu dispozic v půdoryse

Po výběru dispozičního řešení bydlení náseldoval návrh interiéru ve skicách. Dělám obvykle více variant a dále se posunujeme k finálnímu návrhu po dohodě s klientem. Nejprve naskicovaný interiér v programu Sketch-Up se upravuje a pak rendruje. Návrh interiéru končí výběrem materiálů, povrchů stěn, zařizovacích předmětů a také projekční fází - výkresy pro výrobu.

 

bytový design návrh mobilní dům

bytový design návrh koupelny mobilní dům

 

Výkresy pro realizaci interiéru mobilního domu

Po odsouhlasení návrhů interiéru vstupu, kuchyně s jídelnou a obývacího pokoje jsme ještě upravovali design pracovny a ložnice. Nakonec jsme našli i vhodnou mozaiku do koupelny a mohli jsme rozkreslit výkresy pro výrobu. Firma dodávající  - Domestav dodržela vše podle návrhu bytového architekta a také podle přání majitelky.

výkresy pro výrobu interiéru kuchyně

výkresy pro výrobu pracovny

 

Realizace interiéru - foto z dokončené zakázky

Foto pořídila realizující firma Domestav. Interiér ještě není zařízený osobními věcmi majitelky, která si přála hodně poliček a místa na své oblíbení dekorace.

 

interiér kuchyně bytový architekt brno

 

interiér vstupu a obývacího pokoje bytový architekt brno

 

interiér obývacího pokoje bytový architekt brno

 

interiér koupelny bytový architekt brno

 

interiér ložnice bytový architekt brno

 

Návrh: Liveinitt

Foto: Domestav

BLOG

archív