Kontaktujte nás: 724 993 886 | dana.dole333@gmail.com

Barva obkladů za kuchyňskou linku

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, jakou barvu zvolit při výberu obkladů za kuchyňskou linku. Ta je do tvaru "L", přičemž krajní vestavěná chladnička, "panel" s troubou a mikrovl. troubou na straně druhé a veškeré spodní skříňky budou bílé, zbylé horní skříňky červené.

Pracovní deska bude v černé barvě s bílým "zrněním". Na podlaze pod kuchyňským koutem pak bude dlažba, která je o několik odstínů světlejší než pracovní deska. Přítel např. navrhoval místo obkladů desku ve stejné barvě, jako je pracovní plocha.

Chtěla bych Vás požádat jednak o Váš názor a jednak o radu, podle čeho se máme při výběru řídit, aby se materiály a barvy "netloukly".

Děkuji, s pozdravem H.A.

 

Dobrý den,

takže spodní linie a vysoké skříně jsou v bílé, horní skříňky červené. Správně jste zvolili pracovní desku v kontrastu ke spodním skříňkám v tmavší barvě. Také červená zastoupená v menších plochách na horní skříňky je dobrá volba - moc červené v interiéru prostor zmenšuje a také působí nervózně na jeho obyvatele. Podlaha bude o něco světlejší než černá zrnitá pracovní deska.

Řešení, které navrhuje Váš přítel - zadní obklad z desky jako pracovní deska je dnes oblíbené, ale má své nevýhody. Tuto desku výrobci nedoporučují použít, pokud je v kuchyni plynová varná deska - není odolná vůči vyšším  teplotám! A esteticky Vám celý střední prostor kuchyně slije do jedné hmoty a navíc ve Vašem případě tmavé. Takže pokud je místnost spíše tmavší, nevolila bych to. Pokud je místnost prosvětlená, může řešení vypadat hezky.

Jako alternativu lze použít tento tmavší pruh pouze do nižší výšky - pak navázat voděodolnou omítkou, obkladem, nebo stejným materiálem např. v bílé barvě. Prostor tak získá více světla.

Pokud by se Vám ani jedno řešení nezamlouvalo, mohla by jste použít např. obklad v barvě podobné podlaze, ať to máte sladěné.

Doufám že jsem Vám odpověděla dostatečně.

 

S pozdravem Dana Krčmářová / bytová architektka a designerka

BLOG

archív