Kontaktujte nás: 724 993 886 | dana.dole333@gmail.com

Na zámku jihomoravského Mikulova se uskuteční od 24. do 26. června premiérově festival art designu – Křehký Mikulov. Přímo v komnatách barokního sídla rodu Dietrichsteinů nabídne přehlídka sérii výstav současného českého designu i limitované produkty od světových tvůrců. Výstavy budou přístupné do 15. srpna.

 

Křehký Mikulov bude prvním festivalem art designu

„Art design je pro vývoj současného designu velmi důležitý. I tímto festivalem řešíme otázku předmětného světa kolem nás, zabýváme se nejen možnostmi a smyslem nových předmětů, ale také využitím nových technologií,“ říká jeden z pořadatelů Jiří Macek.

1.jpg

Křehký Mikulov představí nejen limitované série a autorské originály, ale také prototypy z expozice českého designu na EXPO 2010 v Šanghaji. Dále se představí projekt Létání – papírový objekt Liběny Rochové, Olgoj Chorchoj přivezou své židle, které vyrobil TON, designérka a šperkařka Eva Eisler si zase pohrála se světlem a vytvořila bílé kostky.

2.jpg

 

„Kostky jsou zdmi města, tu nižší, tu vyšší, labyrint stínu a světlých míst. Bílá je bílou, ale i šedou, černou. Vše je v rukou světla,“ prozrazují o jejím novém díle organizátoři. V Mikulově nebude chybět ani projekt Treasure Hunt, který vytvořili studenti ateliéru K. O. V. Ten vede Eva Eislerová na pražské VŠUP a láká návštěvníky mimo jiné na výjimečné dřevěné objekty.

 3.jpg

 

Zdroj a foto: Křehký

BLOG

archív