Kontaktujte nás: 724 993 886 | dana.dole333@gmail.com

Rekonstukce interiéru podkrovního patra RD

Byla jsem poždádána o architektonickou spolupráci na rekonstrukci patra rodinného domu.

Součástí mé práce byl návrh interiéru a stavebních úprav střechy, realizační dokumentace, výběr dodavatelů, jejich koordinace a dozor na stavbě při realizaci. Práce celkově trvaly cca půl roku. Od prvních fází návrhu po dokončení 3 měsíce. Realizace se pak odehrávala přes léto také cca 3 měsíce. 

Obvyklý průběh prací je následující (i když klienti samozřejmě někdy využívají jen některé části):

 

1. Úvodní seznámení s interiérovým architektem a řešeným prostorem

stav interieru pred rekonstrukci

S klienty si probereme představy o budoucím interiéru. Řekneme si, co na stávajícím stavu nevyhovuje, co by si přáli do budoucna atd.

V tomto případě se klientům nelíbil vzhled celého interiéru od podlahy ke stropu. Požadavkem byl interiér působící atmosférou relaxace a klidu. Ve svém návrhu jsem toho chtěla docílit jemným osvětlením, přírodními materiály a doplňky. Na atmoféře klidu a odpočinku se podílí hlavně pozitivní psychologické působení zelené barvy. Tu jsem použila na některé vybrané prvky interiéru.

Klientům také nevyhovovalo příliš málo světla v obytné místnosti, která se jim zdála zbytečně tmavá a neútulná. To mělo vyřešit probourání střechy a vytvoření prosklenného balkonu.

 

2. Konzultace nad rozpracovaným návrhem

 prubeh-navrhu-interieru

V této fázi obvykle připravím možné varianty dispozičního rozmístění interiéru. Varianty mých návrhů se odlišují stylem designu, ve výsledné atmosféře návrhu se však snažím trefit do úvodního zadání.

S klienty se následně dohodneme na konečné variantě dispozic - tedy na rozmístění zařízení, případně i zdí. Po dohodě také vybereme vhodný styl designu a barvy. Barevností si ale klienti často nejsou jistí a potřebují delší čas na rozmyšlenou. Barvy proto na další konzultaci ještě dopracováváme a dolaďujeme.

3. Konzultace ohledně barevnosti interiéru

a poté finální návrh interiéru

jak-vypada-navrh-interieru-od-bytovaho-designera

4. Výkresy pro realizaci, výběr dodavatelů

5. Realizace - koordinace dodavatelů a dozor na stavbě

 prubeh-realizace-interieru-i

prubeh-realizace-interieru-ii

 5. Foto realizace

realizovany-navrh-interieru-patra-rodinneho-domu

realizovany-navrh-interieru-jidelny-a-chodby

BLOG

archív