Kontaktujte nás: 724 993 886 | dana.dole333@gmail.com

Zkušenosti bytového designera s praktičností bílé kuchyně

Dobrý den,

s manželem se nemůžeme dohodnout na barvě naší budoucí kuchyně. Já chci bílou, abych mohla měnit barvy pomocí doplňků, ale manžel říká že není praktická, špiní se a všechno je na ní vidět.
Mohla by jste nám prosím poradit, nebo říct Vaše zkušenosti?

Helena Brzobohatá

Dobrý den,

bílý nábytek je teď moderní a ještě chvíli tomu tak asi bude, dle toho co se dá vysledovat na světových veletrzích nábytku. Možná je to vliv naší zahlcenosti vizuálními dojmy a barvami, že doma chceme mít pěkně klid, čisto a vzdušno. To všechno nabízí bílá barva a pro její oblibu také svědčí snadná kombinovatelnost a obměňovatelnost s barevnými doplňky.

Musím říct, že bílého nábytku jsem již navrhovala dost a po čase jsou jeho majitelé spokojeni. Zvláště v lesklém provedení nábytek jen lehce setřete a je uklizeno. Matné a strukturované materiály jsou v kuchyni na údržbu náročnější.

Že je na bílé barvě všechno vidět, není zas tak úplně pravda, protože to stejné se říká i o černé a tmavých barvách (jistě máme všichni zkušenosti s černým oblečením). Je to tak že na určité barvě je vždy vidět více špína v té kontrastní barvě.

Dle četných pochvalných reakcí Vám můžu bílou s klidem doporučit a pokud se Vám líbí, určitě budete spokojeni.

Dana Krčmářová /bytová architektka a designerka

BLOG

archív