Kontaktujte nás: 724 993 886 | dana.dole333@gmail.com

Bytový designer radí jak sladit interiér

Dobrý den,

zařizujeme interier RD a nevíme jak sladit barvy a materiály. Plánujeme tmavou dlažbu do obytného prostoru a kuchyně. Nevím jestli to nebude moc studené a taky bych chtěla exotický a trochu extravagantní vzhled nábytku.

Líbí se mi výrazná dřeva a teplé barvy, ale podlahu chceme tmavou. Bojím se aby se prostor nezmenšil.

Děkuji za radu.

Mgr. Lenka Havrdová

 

Dobrý den,

podud máte raději teplé barvy a exotický vzhled, nevolila bych do celého prostoru dlažbu. Je praktická ale v celé ploše a ve společenských prostorech bude působit studeně. Někdo tento typ interiéru vyhledává, ale pokud chcete něco exotičtějšího, volila bych kombinaci s výraznější exotickou dřevinou (jatoba, merbau, palisandr, makassar). Mají teplé odstíny a výraznější vzhled let, takže interiéru dodají ten správný jižanský náboj.

Vhodná je kombinace: dlažba do komunikačních prostorů chodeb, kolem krbu a do kuchyně. Podlaha s dřevěným dekorem do obytné části prostoru.

Nábytek bych k tmavší podlaze vybrala světlý s opakujícím se prvkem dřeva v odstínu podlahy. Hezky vypadají i černé prvky, které z této kombinace tvoří tu pravou exoticky jižanskou atmosféru.

Pokud bude tmavá podlaha a jen některé prvky v nábytku, ale celkové budou stěny světlé, prostor bude působit větším dojmem.

Dana Krčmářová /bytová architektka a designerka

BLOG

archív